Zakupy grupowe

Zakupy grupowe

Ostatnio niezwykłą popularnością cieszą się tak zwane zakupy grupowe. Jednak chcąc przedstawić definicję tego zjawiska, należy powiedzieć czym one nie są. Tak wiec nie jest to grupowe wyjście do supermarketu w celu dokonania zakupów. Nie jest to też specjalna promocja, gdzie zorganizowanym grupom klientów oferuje się specjalne obniżki. Generalnie chodzi w tym wszystkim o zebranie się jak największej ilości kupujących, aby w ten sposób wymóc na sprzedawcy konkretną obniżkę cen na jeden, podobny rodzaj towaru czy usługi. Oczywiście usługa jak i towar musi być w miarę taka sama. Taki handel odbywa się w Internecie. Powstało już wiele serwisów zajmujących się tego typu działalnością. Serwisy te są swoistą baza danych, gdzie umożliwia się kontakt między sprzedającymi a kupującymi.

Żeby jakakolwiek promocja zaczęła działać, konieczne jest zebranie odpowiedniej liczby ludzi pragnących nabyć ten sam towar. Jeżeli się to uda, cena może spaść nawet w sposób znaczny. Początkowo wszystko działało na tej zasadzie, jednak jest ona już w odwrocie, albowiem ciężko jest w krótkim czasie znaleźć dużą grupę zainteresowaną jednym i takim samym parametrem towaru. W takim przypadku serwis zajmował się negocjowaniem cen ze sprzedającym. Nowe rozwiązanie to pojawienie się trzeciej strony. Powstają już gotowe oferty, istotnym warunkiem jest tylko liczba chętnych. W taki sposób promocja zacznie obowiązywać. Taka oferta często zachęca tych nabywców, którzy nie mieli początkowo zamiaru zakupić danego towaru. Jednak potencjalny klient widząc atrakcyjną cenę, chętnie przyłącza się do przedsięwzięcia. Cały ten handel odbywa się w Sieci i dotyczy nie tylko przedmiotów ale też i usług. Wystarczy wejść na jeden z tego typów serwisów, aby zobaczyć ile sprzedaje się takich rzeczy jak karnety do siłowni, wejściówki na imprezy czy też karnety na usługi kosmetyczne.

W ten sposób ceny są bardzo zachęcające i w ten sposób pewne rodzaje usług, które na pierwszy rzut oka wydają się ekskluzywne, stają się dostępne dla wszystkich. W całym tym zjawisku zakupów grupowych, nie wiadomo jeszcze czy jest to chwilowa moda czy też niebawem zjawisko zostanie zastąpione innym pomysłem. Nie mnie jednak zakupy grupowe są cały czas udoskonalane w tym celu żeby usprawnić korzystanie z tego wygodnego i atrakcyjnego rozwiązania. W tym wszystkim chodzi tylko o zadowolonego klienta. Tak jak w każdym tego typu zjawisku związanym z handlem. 

Podobne artykuły

Co każda dama powinna zrobić przed snem?

Wyśmienite pytanie. Zapewne powinna zrobić wiele|różnych ...

Różnica kulturowa

Medycyna w języku chińskim znaczy naukę o zdrowiu, natomiast w ...

Spodnie czy spódnice?

Spodnie czy portki — bez względu na to, jak je nazwiesz, ...

Co każdy powinien wiedzieć i dlaczego o Chorwacji

W latach 90 turystyka skupiała się głównie na wybrzeżu ...