Uliczny taniec

Uliczny taniec

​​Street Dance to kompozycja różnorodnych form tańca ulicznego takich jak: hip hop, locking, funky, electric boogie, break dance. Łączenie rozlicznych technik tańca a także elementów w parterze, formuje wytrzymałość, formę , naucza płynnych ruchów, a także gwałtownych zatrzymań w jednym układzie choreograficznym.

Street Dance przede wszystkim taniec nowoczesny. Nie istnieje definicja, jaka w pełni oddaje naturę tańca współczesnego. Można stwierdzić, że to ruch i emocje, ale to nie wszytko. Jego kluczową zasadą jest to, że nie posiada reguł. Jest to technika bardzo szeroka, pozbawiona ograniczeń, wolno w niej zawrzeć dosłownie wszystko. Prekursorami tańca współczesnego byli m.in. Isadora Duncan czy Marta Graham-wielcy rewolucjoniści tańca. 
 
Taniec Hip - Hop 
Hip-hop jest elementem kultury obejmującej styl ubioru, charakterystyczny język, sztukę rapperów i DJ- ów. Ten gatunek tańca zawiera w sobie witalność, wolność, buntowniczość, fantazję, beztroskę i dynamikę życiową. Hip-hop wyrabia wyczucie taktu, pozwala zaimponować zwinnością i zręcznością, odwagą i fantazją na dyskotekach.
 
Taniec Funky Jazz 
Charakteryzuje go zwrotność, szybkość, nagła zmiana kierunków i ostro izolowana praca ciała. Każdy segment - głowa, ręce, nogi, tors-wykonuje odrębny ruch, często w innych tempach. Ten taniec doskonale trenuje synchronizację ruchu całego ciała, zwinność i szybkość. 
 
Electric Boogie - ruch elektrycznego robota 
Uliczny styl tańca niezmiernie widowiskowy, w stylu nieżyjącego króla pop Michaela Jacksona, tańczony przeważnie solo. 

Break Dance

Uliczny styl tańca wywodzący się z Nowego Yorku, bogaty w elementy akrobatyczne, lubiany przez młodych mężczyzn, a nawet dzieci. Jest to kompozycja akrobacji na głowie i rękach.

Praktycznie, w każdym większym mieście istnieją szkoły tańca lub domy kultury, które uczą StreetDance. Nie jest problemem jeżeli ktoś nie ma możliwości korzystać z takich lekcji. W necie są już nawet zajęcia online na youtube.
Ta forma tańca adresowana jest przede wszystkim dla młodzieży. Ale nie są wyjątkiem osoby dorosłe i dzieci.

Podobne artykuły

Jak uczyć dzieci języka obcego?

Uczenie dzieci języków obcych staje się coraz bardziej ...

Tuning

Nieraz jadąc ulicą mija nas na przykład rozpędzone BMW z ...

Nowa firma

Na naszym lokalnym rynku pojawiła się niedawno nowa firma, ...

Czas imprez

Karnawał  jest jednym z tych okresów w każdym roku, w ...