Recepcja na dobre powitanie

Recepcja na dobre powitanie

Kiedy ktoś przychodzi do naszego biura, musi być odpowiednio powitany. Potrzebna do tego jest recepcja, w której gość zostanie rozpoznany i ewentualnie pokierowany do odpowiedniego miejsca. Recepcja musi być oczywiście odpowiednio urządzona i w tym wypadku mamy trochę większe wyzwanie, niż w przypadku innych mebli biurowych. (recepcja wcale nie musi być duża)  Przeglądając ofertę sklepu internetowego 10office.pl można łatwo zauważyć, że przy całej swojej różnorodności, meble do recepcji mają dość charakterystyczny wygląd. Spowodowane jest to faktem, że oprócz użyteczności czysto praktycznej, muszą posiadać jeszcze użyteczność wizualną. Czym jest ten dziwaczny twór? (recepcja jest normalnym miejscem pracy)

 

Odpowiednia prezencja

Mianem użyteczności wizualnej określamy w tym miejscu fakt, dzięki któremu wchodząc do pomieszczenia będziemy od razu wiedzieli, że mamy do czynienia z recepcją. Jest to ważne, ponieważ buduje atmosferę profesjonalizmu. Co ważne, wcale nie ma potrzeby budowania tutaj jakichś wielkich konstrukcji. Typowe meble recepcyjne, jak chociażby te oferowane przez 10office.pl, spełniają wszystkie niezbędne ku temu warunki w zasadzie z marszu. Nie są one zresztą zbyt wygórowane, ponieważ najważniejsze jest tutaj stworzenie swojego rodzaju oddzielenia pomieszczenia od reszty przestrzeni, stworzenia wirtualnej bariery pomiędzy światem zewnętrznym i światem biura.

 

Lady i biurka recepcyjne (lada recepcyjna wcale nie różni się dużo od biurka)

Urządzenie recepcji można oprzeć albo o lady recepcyjne, albo o biurka recepcyjne. W praktyce różnica pomiedzy nimi nie należy do kardynalnych, ich użyteczność jest stosunkowo zbliżona, a ich stosowanie może być w większości przypadków zamienne. Od każdego z tych mebli wymaga się, by tworzyło ono przestrzeń dla przychodzącego petenta i by umożliwiało po drugiej stronie spokojne oczekiwanie na niego osoby wyznaczonej do przyjmowania gości. Ważne jest tylko, by zewnętrzna część biurka lub lady była w pełni zabudowana, co umożliwia stworzenie bariery, o której od początku mówimy.

Podobne artykuły

Jak pogodzić nasze zainteresowania z codziennymi obowiązkami

Każdy z nas ma swoje ulubione sposoby spędzania wolnego czasu. Robimy ...

Gry internetowe

Nie tylko takie rozpoznawalne marki jak gry MMORPG oraz strzelanki są ...

Współcześnie urządzone wnętrza

Z aranżowaniem wnętrz domowych czy w mieszkaniach jest trochę tak, ...

Jak uczyć dzieci języka obcego?

Uczenie dzieci języków obcych staje się coraz bardziej ...