Jakie jest najlepsze drewno na taras?

Jakie jest najlepsze drewno na taras?

Jeszcze kilkanaście lat temu, jeżeli ktokolwiek miał przy swoim domu taras, wykładał go różnego rodzaju płytkami gresowymi, kamiennymi itp. Jednakże dzisiaj, pojawił się jeszcze jeden materiał, który coraz częściej pojawia się na naszych tarasach. Tym materiałem jest drewno. Tarasy drewniane robią prawdziwą furorę, chociaż od ich właścicieli wymagają nieco więcej pracy.

Jak wiadomo, drewno jest specyficznym materiałem, które nie do końca jest idealne, gdy musi przebywać na świeżym powietrzu. Dlatego gdy chcemy mieć na tarasie drewno, po pierwsze musimy wybrać odpowiedni jego gatunek, a po drugie należy go w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Jak łatwo się domyśleć, najlepiej na nasze tarasy położyć twarde gatunku drewna. Z naszych krajowych, najlepszy będzie tu dąb, natomiast z gatunków egzotycznych bangkirai czy massaranduba. Jest to drewno o dużej stabilności czyli jest odporne na wilgoć. Jest to ważne, szczególnie w naszym klimacie w którym nie brakuje opadów deszczu i śniegu. Natomiast jakie gatunki drewna nie nadają się na tarasy? Na pewno na tarasach nie powinno znajdować się drewna olchowego czy bukowego. Na pewno każdy kto chce położyć na swoim tarasie drewno, musi zdawać sobie sprawę, że taki taras będzie od nas wymagał sporo pracy. A wszystko dlatego, że po pierwsze przed położeniem należy go dobrze zakonserwować, a po drugie, od czasu do czasu, a najlepiej każdego roku, trzeba go ponownie czyścic i malować. Niektórzy, aby tego uniknąć, budują nad tarasem ruchome zadaszenie, które można rozłożyć w czasie opadów, by na drewno w sposób bezpośredni nie działała woda.

Czy tarasy drewniane Kraków​ są więc dobrym rozwiązaniem? Z całą pewnością tak, gdyż drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, który doskonale wygląda na każdej powierzchni. Należy się tylko przygotować na nieco pracy, by utrzymać nasze deski tarasowe w idealnym stanie.

Podobne artykuły

Najważniejsze akcesoria dla kotów

Miłośników kotów w naszym kraju stale przybywa. W ...

Stylizacja sal weselnych

Ktoś, kto szukał informacji na temat sala weselna Warszawa, na pewno ...

Gdzie kupić antyki?

Meble jakimi są antyk możemy zakupić w specjalnych sklepach ...

Sklep internetowy

Zakupy za pośrednictwem sieci internetowej cieszą się coraz większym ...