Co każda dama powinna zrobić przed snem?

Co każda dama powinna zrobić przed snem?

Wyśmienite pytanie. Zapewne powinna zrobić wiele|różnych rzeczy. Ja jednak mam na myśli demakijaż. Tak, tak - demakijaż. Bez niego ani rusz, a w zasadzie do łóżka ani rusz. Demakijaż jest podstawą, jeżeli dbamy o swoją cerę, pragniemy by nasza cera była zdrowa, wolna od zanieczyszczeń. Wykonując demakijaż oczyszczamy skórę od zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się na niej w ciągu całego dnia a gromadzi się tego wiele wierzcie mi. Może jak ktoś mieszka na pięknej polskiej wsi, gdzie cywilizacja dotarła jedynie w formie prądu, to taka osoba może i nie będzie miała dużo roboty wieczorem myjąc twarz, ale przypuszczam, że takich osób, jakie dodatkowo czytają mój blog jest garstka.

Większa część pewnie mieszka w miastach, tych wielkich i tych małych, gdzie pełno jest spalin, zabrudzeń itp. Ja akurat mieszkam w takim małym, bardziej czasem przypominającym wieś, a to dzięki sąsiadowi posiadającemu stadko krówek i świnek. Ale nawet mieszkając tutaj, gdy zmywam wieczorem make-up spostrzegam, że na mojej cerze nagromadza się wiele zabrudzeń. Nie wyobrażam sobie, że można pójść spać w makijażu.

Taki  nawyk w sobie wypracowałam. Jakoś tak czułabym się brudna, nie umyta gdybym tego nie uczyniła, no a skoro przecież człowiek myje się przed snem, to dlaczego ma nie umyć twarzy? To nielogiczne jakieś by było. Ale widać niektórzy (nie piszę „niektóre”, bo są pewnie i faceci, którzy również się malują, może jest ich garstka, ale nie pomijam) może uważają, że wystarczy umyć strategiczne miejsca ciała i tyle wystarczy. A co to, twarz gorsza od rączek czy nóżek, że wolno na niej zostawić powłokę brudu, kurzu, wcierać to wszystko w poduszkę i dalej się w nią wtulać. Moim zdaniem nie wolno. Należy umyć dokładnie twarz.

Zmyć make-up specjalnym mleczkiem lub jeszcze lepiej płynem micelarnym. Oczywiście z braku laku i pospolita śmietana czy masło się nada (masła raczej nie rekomenduję, już ta śmietana lepsza, chyba że mamy tusz baardzoo wodoodporny), bo tłuszcz rozpuści make-up. Jeśli nawet nie ma się na twarzy makijażu to powinno się oczyścić twarz z takich typowych powszednich zabrudzeń. Skóra na pewno będzie nam wdzięczna. Tak więc idę się umyć, zmyć make-up i spać. Dobranoc.

Podobne artykuły

Co każdy powinien wiedzieć i dlaczego o Chorwacji

W latach 90 turystyka skupiała się głównie na wybrzeżu ...

Dlaczego wybór właściwych okien do domu jest tak ważny?

Chyba każdemu z nas zależy na mieszkaniu w faktycznie doskonałym dla ...

Czy pozycjonowanie musi być drogie?

W dzisiejszych czasach wyszukiwarki są fundamentalnym źródłem ...

Kolorowe prześcieradła dla dzieci

Dzieci uwielbiają kolory. Także bardzo lubią ciekawe wzornictwo. ...